Andrii Popovych – Wywiad z kierowcą

Kiedy pracując łączysz dwie pasje. Na pierwszy rzut oka trudno powiedzieć czy siedzi przed tobą profesjonalny fotograf, który tworzy serię reportażową o życiu kierowców czy kierowca, dla którego praca i zawód stały się pasją, którą gotów jest się dzielić z milionami ludzi. Andrii Popovych podzielił się przemyśleniami na temat pracy, również hobby, które można przekształcić w zawód. Dwukrotnie zdobył już nominację w konkursie „Best Driver”, od dawna zajmuje się fotografią, a ostatnio zaczął prowadzić osobisty blog.

Kiedy i jak zdecydowałeś się zostać kierowcą?
Od dzieciństwa podobały mi się wielkie samochody, chciałem zostać kierowcą ciężarówki, a z czasem moje marzenie stało się rzeczywistością.

Dlaczego wybrałeś Elmex?
W czasie, gdy szukałem pracy, bardzo mi się spodobała firma „Elmex”. Przede wszystkim dlatego, że ma nowoczesną flotę i dla mnie dogodną lokalizację.

Jak długo pracujesz jako kierowca?
Prawie 4 lata.

Skąd bierze się ta pasja do fotografii? Skąd czerpiesz inspirację do nowych zdjęć i filmów?
Kiedy robisz to, co sprawia Ci przyjemność, przychodzi inspiracja! Europa jest bogata w piękne krajobrazy, które chcesz udostępnić innym.

Kiedy i jak wpadłeś na pomysł stworzenia bloga?
Widziałem wielu kierowców mających ciekawe profile i postanowiłem również dzielić się swoimi zdjęciami i filmami z życia codziennego i pracy.

Jaka jest najtrudniejsza część twojej pracy?
Myślę, że nie tylko dla mnie, ale także dla większości kierowców, najtrudniejsze jest to, że w tym zawodzie spędzasz większość czasu w drodze z dala od przyjaciół i krewnych. Omijają cię czasem święta i inne ważne wydarzenia, ale wszyscy świadomie wybieramy ten zawód i wiemy, co robimy.

A były sytuacje, których nigdy nie zapomnisz?
We Francji była sytuacja, kiedy 10 uchodźców weszło do mojej naczepy, i nie chciało wysiąść. Wyjaśniłem, że to nie jest autobus pasażerski i ostatecznie musiałem zadzwonić na policję, która ich stamtąd przegoniła.

Jak zostać najlepszym kierowcą?
Moim zdaniem musisz przestrzegać trzech zasad:
1) Bezpieczeństwo. W końcu jesteś odpowiedzialny nie tylko za swoje życie, ale także za życie innych.
2) Punktualność. Jest to zawód, który wymaga terminowego dostarczenia towarów.
3) Stabilność psychiczna. Powinieneś zawsze zachować spokój, ponieważ czasami odczuwasz presję ze wszystkich stron.

INFORMACJA
o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników www.elmex.com.pl

Wobec dbałości o bezpieczeństwo Państwa danych osobowych oraz zapewnienie zgodności przetwarzania z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Elmex Logistics Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IODO). IODO jest osobą, z którą mogą się Państwo kontaktować we wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych osobowych oraz realizacją praw związanych z przetwarzaniem.

- Treść klauzuli informacyjnej
- Treść polityki cookies
- Treść polityki prywatności